Wykupiona w zakresie kosztów leczenia za granicą polisa pokryje koszty związane z wypadkiem niezależnie czy byliśmy jego sprawcą czy też ofiarą. Jeśli zakres ubezpieczenia nie uwzględnia ubezpieczenia OC a okoliczności wskazują na naszą winę lub współwinę należy się liczyć obowiązkiem pokrycia szeregu kosztów o począwszy od zadośćuczynienia za uszkodzony sprzęt a skończywszy na odszkodowaniu za uszkodzenia ciała i ewentualną czasową lub trwałą niezdolność do wykonywania pracy przez osobę/osoby przez nas poszkodowane na stoku.
Jeśli sprawa trafi do prawnika, (co jest w zasadzie standardem za granicą) i np.: „wjedziemy” w dobrze przykładowego dobrze zarabiającego przedstawiciela klasy średniej powodując u niego obrażenia ciała to finansowe konsekwencje takiego zdarzenia mogą być dla polskiego turysty wręcz niewyobrażalne.
Z powyższych względów proponuję aby suma ub. W zakresie ubezpieczenia OC dla narciarzy i innych osób uprawiających sporty zimowe opiewała na sumę co najmniej 500.000 zł. Koszt tej opcji nie powoduje istotnego wzrostu składki za łączną polisę ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance za granicą.
Mimo, że ubezpieczanie się na czas wyjazdów jest już popularne, to jednak podczas zawierania takiej umowy rzadko zwraca się uwagę na istotne postanowienia regulujące prawa w przypadku zaistnienia szkody. Szczególnie należy zapoznać się z okolicznościami wyłączającymi odpowiedzialność towarzystwa oraz terminy na zgłoszenie szkody.