kontakt:   604 972 555​
  KOMPLEKSOWE DORADZTWO UBEZPIECZENIOWE DLA BIZNESU I OSÓB PRYWATNYCH, RÓŻNE TOWARZYSTWA: TEL. 604 972 555
  • STRONA GŁÓWNA
  • DLA FIRM
  • INDYWIDUALNE
  • BLOG i PORADY
  • English
  • STRONA GŁÓWNA
  • DLA FIRM
  • INDYWIDUALNE
  • BLOG i PORADY
  • English

​UBEZPIECZENIA DLA FIRM I OSÓB PRYWATNYCH

20 lat doświadczenia
Dojazd do klienta​

Zadzwoń aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na spotkanie

Czy posiadanie karty  EKUZ rzeczywiście zastąpi ubezpieczenie turystyczne ?

27/12/2016

 
Turyści posiadający Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego czyli EKUZ  uprawnieni są do korzystanie z państwowej  opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej oraz EFTA (Islandia, Lichtenstein, Malta, Norwegia i Szwajcaria).              
Czy jednak posiadanie karty daje gwarancję pokrycia wszelkich kosztów związanych z nagłym zachorowaniem lub wypadkiem za granicą ?
Otóż świadczenia  odbywają się na takich samych zasadach na jakich mają dostęp obywatele kraju w którym się przebywa. I tutaj pojawia się pierwsze ograniczenie: Nie we wszystkich krajach państwowa służba jest całkowicie bezpłatna. Należy liczyć się z koniecznością zapłacenia z własnej kieszeni za niektóre świadczenia, koszty leków czy opatrunków. Aktualne informacje o płatnych lub częściowo odpłatnych świadczeniach w poszczególnych krajach można znaleźć w internecie.
Z praktyki wynika, że karta EKUZ  jest w szpitalach na ogół akceptowana, ale nie zawsze… Koniecznym może okazać się pokrycie kosztów z własnej kieszeni i dopiero czekać na refundację z NFZ na podstawie posiadanych rachunków. Przykładowo może mieć to miejsce jeśli w miejscu przebywania (np. na jakiejś niedużej wyspie) gdzie nie ma dostępu do państwowej służby zdrowia i skazani jesteśmy na pomoc prywatnej placówki. W takim przypadku można wnioskować o refundację kosztów. Należy się jednak liczyć z tym, że może to trwać długo i nie ma gwarancji, że zakończy się sukcesem. W 2011 r. wartość złożonych wniosków o zwrot kosztów leczenia poniesionych przez osoby ubezpieczone w NFZ podczas czasowego pobytu na terenie państw UE/EFTA przekroczyła 5,3 mln. zł. (źródło: NFZ, dane za kolejne lata nie są już podawane).
Bardzo istotnym ograniczeniem świadczeń w ramach EKUZ jest to, że transport medyczny, również transport powrotny (także zwłok) do kraju nie jest w ogóle objęty refundacją. W szczególnych wypadkach, w których wymagana jest skorzystania z samolot ze specjalistyczną asystą medyczną, koszt powrotu do kraju może znacznie przekroczyć 100.000 zł. Generalnie można przyjąć zasadę: im dalej tym drożej.
Udając się do placówki medycznej za granicą upewnij się, że funkcjonuje ona w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej danego państwa!
Wykupując ubezpieczenie turystyczne otrzymasz dodatkowo szereg dodatkowych świadczeń, które mogą stanowić nieocenioną pomoc gdy znajdziesz się w trudnej sytuacji – tzw. Assistance. Przykładowo może być to: opieka nad dziećmi, pomoc tłumacza, pomoc finansowa np. w przypadku utraty gotówki, zorganizowani akcji poszukiwawczej na lądzie i w wodzie i wiele innych. 
Jeśli wyjeżdżasz z biurem turystycznym, prawdopodobnie w pakiecie otrzymasz ubezpieczenie. W twoim najlepiej pojętym interesie jest to by sprawdzić jego zakres oraz czy sumy na polisie gwarantują realną ochronę!

Osoby zainteresowane mogą u mnie zakupić odpowiednie ubezpieczenie bez wychodzenia  z domu/biura.

    Autor

    Paweł Wojtaś

    Archiwa

    Luty 2020
    Listopad 2019
    Styczeń 2019
    Wrzesień 2018
    Sierpień 2018
    Lipiec 2018
    Czerwiec 2018
    Kwiecień 2018
    Marzec 2018
    Luty 2018
    Styczeń 2018
    Grudzień 2017
    Październik 2017
    Wrzesień 2017
    Maj 2017
    Marzec 2017
    Luty 2017
    Styczeń 2017
    Grudzień 2016
    Sierpień 2016

    Kategorie

    Wszystkie

  Biuro:
ul. Baśniowa 3  lok. 306 

02-349  Warszawa
​
Kontakt:

tel.:  22 490 33  14    kom:  604 972 555
e-mail: biuro(at)superagent.waw.pl
Przed wizytą proszę o kontakt telefoniczny.


Obraz